X
تبلیغات
زولا

مقالات و تحقیقات

بهروز نقویان شماره تماس 09126949476 ایمیل bnaghavian@ymail.com

۶۰ درصد جمعیت خراسان شمالی واجد شرایط رأی دادن هستند

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی:

۶۰ درصد جمعیت خراسان شمالی واجد شرایط رأی دادن هستند

شناسه خبر: 943559 سرویس: استانها
نوروزیان

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: ۶۰ درصد از جمعیت ۸۶۷ هزار نفره استان خراسان شمالی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات پیش رو هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرحیم نوروزیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این آمار براساس آخرین سرشماری انجام‌ شده در کشور است که بر اساس آن حدود 60 درصد از جمعیت استان می‌توانند در آن شرکت کنند.

نوروزیان افزود: بر اساس آئین‌نامه، ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از 26 آذرماه لغایت دوم دی‌ماه و ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 28 آذرماه لغایت چهارم دی‌ماه آغاز می‌شود.

وی با بیان پیش‌بینی تعداد کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری دو نفر از استان مطرح هستند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی اظهار داشت: استان خراسان شمالی و 10 استان دیگر کشور یک نماینده در این مجلس دارند.

نوروزیان بابیان اینکه افزایش تعداد نمایندگان استان‌ها در مجلس خبرگان رهبری نیازمند بررسی مراجع ذی‌صلاح است افزود: حداقل تعداد کاندیدای موردنیاز برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان دو نفر است و درصورتی‌که تعدادی کمتر از این دو نفر از یک استان کاندیدا شوند، افراد واجد شرایط و تأییدشده دیگر از استان‌های دیگر می‌توانند از یک استان دیگر در استان به حدنصاب نرسیده کاندیدا شوند.

وی همچنین بابیان پیش‌بینی تعداد کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 36 کاندیدای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان مطرح هستند که حدود 18 نفر از آن‌ها مربوط به حوزه‌های مرکز استان است.

نوروزیان گفت: پیش‌بینی می‌شود برای این دو انتخابات پیش رو 900 شعبه رأی‌گیری در 19 حوزه استان دایر شود و حدود 13 هزار نفر هم جزو عوامل آن‌ها قرار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی در ادامه بابیان اینکه رسانه‌ها به تبیین اقدامات درست انتخابات بپردازند گفت: رسانه‌ها کاندیداهای پرخرج، پر وعده و تخریبچی را به مردم معرفی و تبیین کنند.

نوروزیان تصریح کرد: مردم باید این نامزدها و شیوه‌های نادرست به کمک رسانه‌ها بشناسند و رسانه‌ها نیز ملاک‌های لازم برای یک نماینده را برای مردم تشریح کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی فعالیت‌های انتخاباتی غیرقانونی نامزدهای انتخابات پیش رو را به‌دقت رصد می‌کنند خاطرنشان کرد: کاندیداها دقت کنند که بعضی از فعالیت‌های نادرست آن‌ها پیش از آغاز زمان تبلیغ، می‌تواند برای تأیید صلاحیت آن‌ها مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ‌یک از افراد دخیل در امر انتخابات حق حمایت از جریان یا شخصی را در بحث انتخابات ندارد.

نوروزیان تأکید کرد: اگر به این یقین برسیم که فرماندار، بخشدار یا احدی از مسئولان اجرایی انتخابات به نفع شخص یا جریانی در انتخابات اقدامی انجام داده باشد این شخص را بلادرنگ عزل می‌کنیم.

وی افزود: مدیران دولتی نیز حق استفاده از امکانات دولتی و عنوان حقوقی خود برای حمایت از هیچ کاندیدایی را ندارند.

در این نشست از سایت ستاد انتخابات خراسان شمالی نیز که در آن آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها پیرامون انتخابات وجود دارد رونمایی شد.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 8 دی 1394 ساعت 15:14 | نویسنده: ب.ن | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.