X
تبلیغات
زولا

مقالات و تحقیقات

بهروز نقویان شماره تماس 09126949476 ایمیل bnaghavian@ymail.com

94 داوطلب برای مجلس شورای اسلامی در خراسان شمالی ثبت نام کردند

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری؛ خیرالله ترخانی گفت: از این 
تعداد 61 نفر از حوزه انتخابیه بجنورد، راز و جرگلان، گرمه ، جاجرم و مانه و سملقان ،23 نفراز حوزه انتخابیه اسفراین و 10نفر از حوزه انتخابیه شیروان ثبت نام کردند.
وی افزود: از مجموع افراد ثبت نام شده تعداد 3نفر با مدرک لیسانس،71 نفر با مدرک فوق لیسانس و16 نفر با مدرک دکترا و 4 نفر با تحصیلات حوزوی ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: از این تعداد 89 نفر مرد و5 نفر زن هستند.
ترخانی تصریح کرد:مسن ترین فرد ثبت نام شده در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 65 سال از حوزه انتخابیه بجنورد وجوان ترین با 30 سال سن از حوزه انتخابیه اسفراین است. 
شایان ذکر است از افراد ثبت نام شده تعداد 8 نفر دارای سابقه نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند.
محمدرحیم نوروزیان رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی نیز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران خراسان شمالی در حاشیه بازدید از ستاد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان ، گرمه و جاجرم از افزایش سه برابری ثبت نام داوطلبان این دوره از انتخابات در مقایسه با دور گذشته خبر داد.
استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج نیز مشترکا با شهرستان قوچان استان خراسان رضوی یک نماینده دارد. 
حدود 900 شعبه در خراسان شمالی برای این دوره از انتخابات تشکیل خواهد شد و 13 هزار نفر نیز عوامل اجرایی و انتظامی انتخابات را بر عهده خواهند داشت. 
در انتخابات مجلس خبرگان رهبری 19 حوزه و در انتخابات مجلس شورای اسلامی 17 حوزه در استان خراسان شمالی در نظر گرفته شده است. 
خراسان شمالی در انتخابات دوره های گذشته مشارکتی بیش از میانگین کشوری داشته است. 
حدود 60 درصد از جمعیت 900 هزار نفری خراسان شمالی واجد شرایط رای در انتخابات 94 هستند.

تاریخ ارسال: شنبه 5 دی 1394 ساعت 08:27 | نویسنده: ب.ن | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.